Kütahya’nın Simav ilçesine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Gölcük Yaylası’ndaki mesire alanı, Ramazan Bayramı sonrası piknik yapmak isteyen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Krater gölü, karaçam ağaçları, yürüyüş ve bisiklet yolu, taş konak evleri ve sosyal tesisleriyle ünlü olan Gölcük Yaylası, hafta sonu turist akınına uğradı. Araç kuyrukları oluşurken, yer bulmakta zorlanan vatandaşlar yoğun kalabalık nedeniyle sıkıntı yaşadı.