Sani Şener’den TAV’a veda

TAV Havalimanları Holding’de 27 yılını tamamlayan ve son iki yılında da Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ni sürdüren Sani Şener, 1 Mayıs itibariyle görevinden ayrılıyor.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada,

“TAV Havalimanları Holding’de 27. yılını tamamlayan ve bu sürenin ilk 25 yılında İcra Kurulu Başkanlığı (CEO) ve son iki yılında da Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini üstlenen Sn. M. Sani Şener, 1 Mayıs 2024 itibarıyla Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini bırakacaktır.

TARİHİ YOLCULUĞA LİDERLİK ETTİ

Sn. M. Sani Şener, 1997 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı’nın Yap-İşlet-Devret modeli ile işletilmesi ile başlayıp, bugün 8 ülkede 15 havalimanında yaklaşık 100 milyon yolcuya hizmet veren bir dünya markası haline gelen TAV Havalimanları’na, bu tarihi yolculuğunda liderlik etmiştir. TAV Havalimanları Yönetim Kurulu ve çalışanları olarak kendilerine en derin şükranlarımızı sunuyoruz.

Sn. M. Sani Şener’den boşalan Yönetim Kurulu Üyeliğine, yapılacak olan ilk Genel Kurul’un onayına sunulmak üzere 1 Mayıs 2024 itibarıyla Sn. Jean-Michel Vernhes atanmıştır.” denildi.

TAV İNŞAAT YÖNETİM KURULU OLARAK DEVAM EDECEK

Sani Şener bundan sonraki süreçte TAV Havalimanları’ndaki yönetim ekibinin bilgisi, tecrübesi ve çalışkanlıklarıyla şirketi daha iyi yerlere getireceklerine inancınınz sonsuz olduğunu belirterek, “Türkiye’de ve dünyada pek çok ilklere imza atmış havacılık sektörüne ait öncü bir şirket olmanın gururunu her zaman yaşadık ve bundan sonra da yaşamaya devam edeceğiz. 1 Mayıs 2024 tarihi itibari ile TAV Havalimanları yönetimindeki görevimi bırakırken, firmanın ortağı olarak kalmaya devam edeceğim. Bundan sonraki iş hayatıma 2006 yılında TAV Havalimanları bünyesinden ayırdığımız TAV İnşaat şirketinde devam edeceğim” açıklaması yaptı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir