Bu ayrıntıyı Odatv yakalar: Giray’ın elli tonu


Gold Yapım imzalı Kızılcık Şerbeti dizisinin ikinci sezon finali, yüksek tansiyonu ve beklenmedik sahneleri ile büyük ses getirdi.

Şaşkınlık yaratan sahnelerden biri de şüphesiz Giray Şifacıgil’in aslında bambaşka bir yüzünün olduğunun sinyalinin verilmesiydi.

Diziye ikinci sezonda dahil olan ve Kaan Taşaner tarafından canlandırılan Giray Şifacıgil, büyük bir ilaç şirketinin veliahtı ve yöneticisi olarak karşımıza çıktı.

Efendi duruşu, daima işiyle ilgilenmesi, saygılı konuşmaları ile bir anda izleyicilerin gözdesi olmayı başardı.

Dizide bebeğinin babasından boşanan Doğa karakteri ile yakınlaşmaya başlayan Giray hakkında önceden benzer iddialar ortaya atılmıştı.

Bu kadar efendi bir karakterin gerçekte olmayacağından şüphe duyan izleyiciler çoktan bir bit yeniği aramaya, karakterin bir açığını yakalamaya çalıştı.

Ancak Giray Şifacıgil sezon boyunca hiçbir falso vermedi.

Dikkatli izleyiciler ise böyle bir sürprize hazırdı; karakterin adı aslında tüyoyu vermişti.

Giray ismi, dünyada çok ses getiren ve beyaz perdeye de uyarlanan ‘Fifty Shades of Grey’ (Grinin Elli Tonu) kitabının baş kahramanı Mr. Grey’e oldukça benziyordu.

Sıla Türkoğlu’nun canlandırdığı Doğa ile Giray’ın ilk kez öpüştüğü sahne, kitabın sinema uyarlamasında Anastasia Steele ile Christian Grey’in öpüştüğü sahneye gerek karakterlerin kıyafetleri, gerekse olay örgüsü açısından benziyordu.

Kızılcık Şerbeti izleyicisi Giray’ı şimdiye dek hep takım elbise içinde gördü. Grinin Elli Tonu’nda da Christian Grey takım elbiseleri ile ünlü…

Karakterlere bakıldığında ikisinin de hem merhametli hem de gizemli bir yönü olduğu görülebiliyor. Her ikisi de büyük birer holding yöneticisi ve romantik ilişkilerde kadının sınırlarına saygı gösteren bir çizgide duruyor.

Ancak Kızılcık Şerbeti’nin 66 bölümünde Giray’ın evinde gizemli bir kadın olduğunu, bu kadının bir plana göndermede bulunduğu görüldü. Kadının oturuşu ve ses tonu, Giray’a sözünü dinleten bir baskınlık olduğu hissi veriyordu.

Tıpkı Christian Grey ve Mrs. Robinson karakterleri arasındaki gibi… Eserde de Christian’a nazı geçen tek kadın Mrs. Robinson’du…

Doğa ve Giray karakterlerinin akıbeti üçüncü sezon başlamadan belli olacağa benzemiyor. Grinin Elli Tonu gibi bir hikayenin söz konusu olması mümkün görünmese de Mr. Grey’e benzer özelliklerin devamlılığı merak konusu oldu…

Öte yandan Giray Şifacıgil’e hayat veren Kaan Taşaner, özel hayatında sakin bir ilişki yaşıyor.

44 yaşındaki Taşaner, kendisinden 17 yaş küçük sevgilisi Seray Dura ile 2021 yılından bu yana mutlu bir birliktelik sürdürüyor.

Gözde S. Kadıoğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir